Я дуже люблю пору золотої осині, коли листя перетворюється з зеленого на різні яскраві кольори. Це пора року, в яку хочеться брати фотоапарат і вирушати на природу. Бо в цей час вона сама робить, із любого пейзажу, шедевр. Можна годинами ходити в лісі або в парку і робити фотографії. Тут тобі і яскраві пейзажи, і неповторні макро-кадри. Але не все сталося, як бажалося. В цьому році я не зробив жодної осінньої фотографії природи. І причина тому – робота.

Цієї осені, як ніколи, до мене приходить робота. Двічі я їздив у місто Луцьк, знімав судові засідання. Це п’ять годин дороги в один кінець, щоб зняти півгодини відео. Творчості ніякої, але сили, така робота, відбирає повністю. Скажу вам, це ще те задоволення. Декілька разів до мене зверталися з приводу виставлення анімаційних вставок реклами у відео. Це все є стосується відео і не є більш менш цікавим у плані творчості. Скоріш це суто механічна робота. А от, що стосується фотографії, тут є про що розповісти.

По-перше, почав працювати з формою “Бізнес Тема”. Фотографування зовнішньої реклами їх виробництва. Робота для мене незвична, але цікава. Інколи буває, досить, важко знайти правильний ракурс для зйомки. Інколи було необхідно виходити на проїжджу частину дороги, щоб отримати гарний кадр. Крім того, в такій зйомці, як і екстер’єрній та пейзажній, я повністю залежав від погоди і положення сонця. Не встиг все відзняти, приходь наступного дня. А саме цікаве, ця робота дозволила мені вирватись із студії і погуляти по Києву. Побувати в місцях, в яких не бував по декілька років, а в деяких і зовсім ніколи не бував. В результаті виходить, така собі, прогулянка з творчою складовою, ще і гроші за це платять. Зараз чекаю, коли в Києві пропустить з карантином і продовжу цю цікаву справу.

По-друге, звернувся до мене деякий склад, який знаходиться за межами Київа, з приводу фотографування пральних машинок фірми “Midea” для сайту. Робота не сама творча, але приємні люди і вчасна оплата роботи, теж багато чого варта. Я б з задоволенням пропрацював з ними ще, не зважаючи на те, що їхати далеко і незручно.

Третя робота, сама цікава і творча, предметна зйомка біжутерії бренду “RSJ”. Кулони, ланцюжки, браслети, сережки, кільця, золотисті, сріблясті і будь які інші, все віддзеркалює і відображає все навкруги. От де дали розгулятися вигадці і творчості. Хто знімав прикраси, той мене зрозуміє. Майже кожен предмет потребує індивідуального підходу. На кожну прикрасу потрібно було застосовувати свою, індивідуальну, схему світла. Постійні муки творчості з відбивачами і прапорцями. Де кинути тінь, де підсвітити. Оце була робота! Майже два тижні я не виходив зі студії. Плюс до всього замовник забажав фотографії з фокусом на всю глибину кадру, а це робота в стеку. Це, коли одна фотографія складається з декількох кадрів, з поступовим переносом позиції фокусування. Так що, на одну фотографію, в деяких випадках, потрібно було робити до двадцяти кадрів, щоб нічого не випало з фокуса. Нарешті і ця робота закінчена. От тільки замовник не поспішає повністю розрахуватися, мав від нього, тільки, передплату. Таке в моїй роботи буває, досить, часто.

Замовники, ви мене чуєте, розраховуйтесь вчасно! Фотографи, теж, хочуть їсти.

От так я пропустив найкращі дні осені і, при цьому, міліціонером не став. Тепер буду чекати жовтня 2022 року.

Більше фотографій з цих фотосесій ви можете подивитись з головної сторінки в розділі “Останні комерційні роботи” або за посиланнями: