Якось зайшов я до свого старовинного друга, Віталія. Дружимо ми з дитинства і досить довго не бачились. Звичайна ситуація в наші часи, робота, сім’я, весь час виникають якісь невідкладні справи. На друзів часу, катастрофічно, не вистачає. В кращому випадку, два-три дзвінка на місяць, запитати про справи і здоров’я. А тут, проїздив поряд і було трохи вільного часу. Дай, думаю, подзвоню старому другу. І, от, вдача, Віталя вдома і теж має час. Взяв я дорослих напоїв, трохи закусити і до нього в гості. Сидимо, згадуємо дитинство, розмовляємо про проблеми насущні, і, посеред розмови, Віталік каже: “Я тут прибирав недавно і дещо знайшов, тобі буде цікаво.” Вийшов до сусідньої кімнати і через пару хвилин повертається, в руках несе це чудо техніки.

Фотоапарат "Зоркий-2С" з чохлом
Фотоапарат “Зоркий-2С” з чохлом

Фотоапарат “Зоркий-2С”. Ще й в рідному шкіряному чохлі та з об’єктивом “Индустар-50”. Зазначте, випуск цих фотоапаратів закінчився ще до мого народження, в далекому 1960 році.

Забули ми про розмови, сіли розбиратись з цією антикварною фототехнікою. Виявилось, що фотоапарат, ще й працює. Єдиний дефект – невеличке пошкодження на передній лінзі об’єктива. Нажаль, не було плівки, щоб перевірити його повністю.

В результаті я випросив цей фотоапарат на деякий час собі в студію, щоб зробити декілька фотографій. Бо, не кожен день попадає до рук такий раритет.

Фотоапарат "Зоркий-2С"
Фотоапарат "Зоркий-2С"
Фотоапарат "Зоркий-2С"
Фотоапарат “Зоркий-2С”

Тепер мені хотілось би розповісти трохи історичних фактів про цей фотоапарат.

Випускався він на Красногорському механічному заводі з 1956 до 1960 року. Як пишуть в Інтернеті, цей фотоапарат був самим просунутим серед своїх братів, Зорких. Він має автоспуск і синхроконтакт. Випущено їх було, як пише Вікіпедія, 214903 екземпляри. Сама незручна річ, яку має цей апарат, це роздільні видошукач і дальномір. Коштував цей фотоапарат, після грошової реформи 1961 року, 30 карбованців, що на той час була, досить велика сума.

Фотоапарат "Зоркий-2С"
Фотоапарат "Зоркий-2С"
Фотоапарат "Зоркий-2С"
Фотоапарат "Зоркий-2С"
Фотоапарат “Зоркий-2С”

До речі, хазяїн фотоапарата не знає що з ним робити і хоче виставити його на продаж. Якщо у вас є бажання стати власником антикварного фотоапарату віком більш 60 років, можете звертатись до мене, я зведу вас з Віталієм.

Також, буду радий, якщо ви забажаєте замовити в мене фотосесію. Ціни і контакти ви знайдете на моєму сайті.